Kantoni Rochefort-sur-Nenon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rochefort-sur-Nenon
Canton de Rochefort-sur-Nenon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Dole
Kryeqëndra Rochefort-sur-Nenon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.869 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3924

Kantoni Rochefort-sur-Nenon (frëngjisht: Canton de Rochefort-sur-Nenon) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rochefort-sur-Nenon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5869 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rochefort-sur-Nenon aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Franck David

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]