Kantoni Dole-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dole-Nord-Est
Canton de Dole-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Dole
Kryeqëndra Dole
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.236 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3913

Kantoni Dole-Nord-Est (frëngjisht: Canton de Dole-Nord-Est) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dole. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5236 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dole-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]