Kantoni Montmirey-le-Château

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montmirey-le-Château
Canton de Montmirey-le-Château
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Dole
Kryeqëndra Montmirey-le-Château
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 2.733 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3918

Kantoni Montmirey-le-Château (frëngjisht: Canton de Montmirey-le-Château) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montmirey-le-Château. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 2733 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montmirey-le-Château aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]