Kantoni Orgelet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Orgelet
Canton d'Orgelet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Lons-le-Saunier
Kryeqëndra Orgelet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 4.171 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3921

Kantoni Orgelet (frëngjisht: Canton d'Orgelet) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Orgelet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 4171 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Orgelet aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]