Kantoni Dampierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dampierre
Canton de Dampierre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Dole
Kryeqëndra Dampierre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 6.456 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3912

Kantoni Dampierre (frëngjisht: Canton de Dampierre) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dampierre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6456 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dampierre aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]