Kantoni Morez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Morez
Canton de Morez
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Saint-Claude
Kryeqëndra Morez
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.435 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3919

Kantoni Morez (frëngjisht: Canton de Morez) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Morez. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15435 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morez aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]