Kantoni Montbarrey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montbarrey
Canton de Montbarrey
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Jura
Arrondissement Dole
Kryeqëndra Montbarrey
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 174,59 km2
Popullsia 4.895 banorë 2010
Dendësia 28,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3917

Kantoni Montbarrey (frëngjisht: Canton de Montbarrey) është një kantondepartamentin Jura, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montbarrey. Ka sipërfaqe 174.59km2 dhe popullsi 4895 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montbarrey aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]