Kantoni Geispolsheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Geispolsheim
Canton de Geispolsheim
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Strasbourg-Campagne
Kryeqëndra Geispolsheim
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 97,38 km2
Popullsia 32.041 banorë 2009
Dendësia 329,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8

Kantoni Geispolsheim (frëngjisht: Canton de Geispolsheim) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Geispolsheim. Ka sipërfaqe 97.38km2 dhe popullsi 32041 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Geispolsheim aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]