Kantoni La Petite-Pierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Petite-Pierre
Canton de la Petite-Pierre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Saverne
Kryeqëndra La Petite-Pierre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 196,2 km2
Popullsia 9.960 banorë 1999
Dendësia 50,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 17

Kantoni La Petite-Pierre (frëngjisht: Canton de La Petite-Pierre) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Petite-Pierre. Ka sipërfaqe 196.2km2 dhe popullsi 9960 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Petite-Pierre aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]