Kantoni Niederbronn-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Niederbronn-les-Bains
Canton de Niederbronn-les-Bains
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Haguenau
Kryeqëndra Niederbronn-les-Bains
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210,32 km2
Popullsia 27.089 banorë 1999
Dendësia 128,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 15

Kantoni Niederbronn-les-Bains (frëngjisht: Canton de Niederbronn-les-Bains) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Niederbronn-les-Bains. Ka sipërfaqe 210.32km2 dhe popullsi 27089 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Niederbronn-les-Bains aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]