Kantoni Lauterbourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lauterbourg
Canton de Lauterbourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Wissembourg
Kryeqëndra Lauterbourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 43,34 km2
Popullsia 5.310 banorë 2009
Dendësia 122,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 11

Kantoni Lauterbourg (frëngjisht: Canton de Lauterbourg) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lauterbourg. Ka sipërfaqe 43.34km2 dhe popullsi 5310 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lauterbourg aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]