Kantoni Bischwiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bischwiller
Canton de Bischwiller
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Haguenau
Kryeqëndra Bischwiller
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,13 km2
Popullsia 48.372 banorë 2009
Dendësia 268,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3

Kantoni Bischwiller (frëngjisht: Canton de Bischwiller) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bischwiller. Ka sipërfaqe 180.13km2 dhe popullsi 48372 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Bischwiller aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]