Kantoni Villé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villé
Canton de Villé
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Sélestat-Erstein
Kryeqëndra Villé
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 111,02 km2
Popullsia 9.768 banorë 1999
Dendësia 87,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 32

Kantoni Villé (frëngjisht: Canton de Villé) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villé. Ka sipërfaqe 111.02km2 dhe popullsi 9768 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villé aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]