Kantoni Sarre-Union

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sarre-Union
Canton de Sarre-Union
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Saverne
Kryeqëndra Sarre-Union
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 223,21 km2
Popullsia 14.503 banorë 1999
Dendësia 64,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 20

Kantoni Sarre-Union (frëngjisht: Canton de Sarre-Union) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sarre-Union. Ka sipërfaqe 223.21km2 dhe popullsi 14503 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sarre-Union aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • - Marc Séné

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]