Kantoni Marckolsheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marckolsheim
Canton de Marckolsheim
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Sélestat-Erstein
Kryeqëndra Marckolsheim
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 217,92 km2
Popullsia 19.392 banorë 1999
Dendësia 88,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 12

Kantoni Marckolsheim (frëngjisht: Canton de Marckolsheim) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marckolsheim. Ka sipërfaqe 217.92km2 dhe popullsi 19392 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marckolsheim aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]