Kantoni Soultz-sous-Forêts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Soultz-sous-Forêts
Canton de Soultz-sous-Forêts
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Wissembourg
Kryeqëndra Soultz-sous-Forêts
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 150,56 km2
Popullsia 20.152 banorë 2009
Dendësia 133,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 26

Kantoni Soultz-sous-Forêts (frëngjisht: Canton de Soultz-sous-Forêts) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soultz-sous-Forêts. Ka sipërfaqe 150.56km2 dhe popullsi 20152 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Soultz-sous-Forêts aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]