Kantoni Machault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Machault
Canton de Machault
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Vouziers
Kryeqëndra Machault
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 194,38 km2
Popullsia 2.098 banorë 1999
Dendësia 10,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 814

Kantoni Machault (frëngjisht: Canton de Machault) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Machault. Ka sipërfaqe 194.38km2 dhe popullsi 2098 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Machault aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Dominique Guérin

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]