Kantoni Mézières-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mézières-Est
Canton de Mézières-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Charleville-Mézières
Kryeqëndra Charleville-Mézières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.311 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 833

Kantoni Mézières-Est (frëngjisht: Canton de Mézières-Est) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charleville-Mézières. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19311 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mézières-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]