Kantoni Raucourt-et-Flaba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Raucourt-et-Flaba
Canton de Raucourt-et-Flaba
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Sedan
Kryeqëndra Raucourt-et-Flaba
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 146,37 km2
Popullsia 3.769 banorë 1999
Dendësia 25,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 821

Kantoni Raucourt-et-Flaba (frëngjisht: Canton de Raucourt-et-Flaba) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Raucourt-et-Flaba. Ka sipërfaqe 146.37km2 dhe popullsi 3769 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Raucourt-et-Flaba aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Véronique Duru

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]