Kantoni Mézières-Centre-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Mézières-Centre-Ouest
Canton de Mézières-Centre-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Charleville-Mézières
Kryeqëndra Charleville-Mézières
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 15.690 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 815

Kantoni Mézières-Centre-Ouest (frëngjisht: Canton de Mézières-Centre-Ouest) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charleville-Mézières. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15690 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Mézières-Centre-Ouest aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]