Kantoni Chaumont-Porcien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Chaumont-Porcien
Canton de Chaumont-Porcien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Rethel
Kryeqëndra Chaumont-Porcien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 174,06 km2
Popullsia 2.626 banorë 1999
Dendësia 15,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 807

Kantoni Chaumont-Porcien (frëngjisht: Canton de Chaumont-Porcien) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chaumont-Porcien. Ka sipërfaqe 174.06km2 dhe popullsi 2626 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Chaumont-Porcien aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]