Kantoni Le Chesne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Chesne
Canton du Chesne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes (departament)
Arrondissement Vouziers
Kryeqëndra Le Chesne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 182,15 km2
Popullsia 2.564 banorë 1999
Dendësia 14,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 808

Kantoni Le Chesne (frëngjisht: Canton du Chesne) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Grand-EstFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Chesne. Ka sipërfaqe 182.15km2 dhe popullsi 2564 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Chesne aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]