Kantoni Charleville-La Houillère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Charleville-La Houillère
Canton de Charleville-la-Houillère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Charleville-Mézières
Kryeqëndra Charleville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 14.925 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 832

Kantoni Charleville-La Houillère (frëngjisht: Canton de Charleville-La Houillère) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charleville. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14925 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Charleville-La Houillère aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]