Kantoni Signy-l'Abbaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Signy-l'Abbaye
Canton de Signy-l'Abbaye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Charleville-Mézières
Kryeqëndra Signy-l'Abbaye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 189,42 km2
Popullsia 3.816 banorë 1999
Dendësia 20,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 828

Kantoni Signy-l'Abbaye (frëngjisht: Canton de Signy-l'Abbaye) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Signy-l'Abbaye. Ka sipërfaqe 189.42km2 dhe popullsi 3816 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Signy-l'Abbaye aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Elisabeth Faille

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]