Kantoni Senez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Senez
Canton de Senez(ancien)
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Castellane
Kryeqëndra Senez
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 224 banorë 1986
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 04??

Kantoni Senez (frëngjisht: Canton de Senez) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Senez. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 224 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Senez aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Depuis 1986 - Poste non pourvu

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]