Millosheva (Kastriot)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Milloshevë
Muzakaj
Fshat
Vendndodhja
Milloshevë is located in Kosova
Milloshevë
Milloshevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 30″ Veri

21° 4′ 55″ Lindje

Milloshevë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Azizi dhe Muzakaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]