Raskova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raskovë
Balshaj
Fshat
Vendndodhja
Raskovë is located in Kosova
Raskovë
Raskovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 533 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 40″ Veri

21° 5′ 39″ Lindje

Raskovë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Balshaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]