Dallime mes rishikimeve të "DigitAlb"

Jump to navigation Jump to search
26 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Organizimi i kanaleve bëhet sipas tematikës së programeve që ata transmetojnë.
 
Kështu, '''DigitAlb''' ka krijuar 3 kanale që u dedikohen tërësisht fëmijëve dhe adoleshentëve, të cilët përbëjnë edhe një nga pjesët më të vyera të platformës e ku është investuar së tepërmi vit pas viti. Prodhimet origjinale për '''[[Bang Bang|]]'''Bang, Bang''']], [[Çufo|]]'''Çufo''']] e [[Junior TV|'''[[Junior TV]]''']], me karakter didaktik dhe argëtues e bënë '''DigitAlb''' të jetë “ABC”-ja e gjithë fëmijëve shqiptarë të cilët jetojnë jashtë atdheut.
 
Tre kanale tematikë dedikuar dokumentarit. '''Explorer Shkencë''', '''Explorer Histori''', '''Explorer Natyra''' janë tashmë enciklopedia e gjithsecilit duke ofruar të reja e fakte nga çdo fushë e jetës.

Menyja e lëvizjeve