Stampa:Harta Shqipëria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Udhëzuesi i stampës[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko]
Karte: Toka
Magnify-clip.png
Vendndodhja
Harta politiko-administrative
Skeda:Albania location map.svg


Kjo stampë përmban të dhëna koordinative nga Shqipëria. Këto të dhëna mund të shfrytëzohen përmes stampave {{Harta}} dhe {{Koord}}.

Të dhëna specifike[Redakto nëpërmjet kodit]

Vendodhja (Shqipëria)
emri Shqipëria
koordinatat
skajore
42.9
18.3 ←↕→ 21.5
39.3
qendra e hartës 41°06′N 19°54′E / 41.1°N 19.9°E / 41.1; 19.9

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e qyteteve[Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeo-Koordinata (Shteti)
Distanca më e largët Koordinata
Veri (bei Vermosh) 42°40′13″N 19°43′53″E / 42.670319°N 19.731445°E / 42.670319; 19.731445
Jug (bei Konispoli) 39°38′40″N 20°11′39″E / 39.644461°N 20.194147°E / 39.644461; 20.194147
Perëndim (bei Sazani) 40°30′06″N 19°15′46″E / 40.501677°N 19.262766°E / 40.501677; 19.262766
Lindje (bei Bilishti) 40°39′58″N 21°03′28″E / 40.666121°N 21.057829°E / 40.666121; 21.057829
Gjeo-Koordinata (Vende L-Z)
Qytete dhe Komuna Koordinata
Lezha 41°47′0″N 19°38′36″E / 41.78333°N 19.64333°E / 41.78333; 19.64333
Libohova 40°1′51″N 20°15′47″E / 40.03083°N 20.26306°E / 40.03083; 20.26306
Librazhdi 41°11′48″N 20°20′8″E / 41.19667°N 20.33556°E / 41.19667; 20.33556
Lushnja 40°56′30″N 19°42′17″E / 40.94167°N 19.70472°E / 40.94167; 19.70472
Maliqi 40°42′20″N 20°41′58″E / 40.70556°N 20.69944°E / 40.70556; 20.69944
Mamurrasi 41°34′39″N 19°41′31″E / 41.57750°N 19.69194°E / 41.57750; 19.69194
Manza  
Memaliaj 40°21′6″N 19°58′49″E / 40.35167°N 19.98028°E / 40.35167; 19.98028
Orikumi 40°19′31″N 19°28′17″E / 40.32528°N 19.47139°E / 40.32528; 19.47139
Patosi 40°38′34″N 19°39′2″E / 40.64278°N 19.65056°E / 40.64278; 19.65056
Peqini 41°2′45″N 19°45′3″E / 41.04583°N 19.75083°E / 41.04583; 19.75083
Përmeti 40°14′0″N 20°21′6″E / 40.23333°N 20.35167°E / 40.23333; 20.35167
Peshkopia 41°41′6″N 20°25′44″E / 41.68500°N 20.42889°E / 41.68500; 20.42889
Pogradeci 40°54′25″N 20°38′53″E / 40.90694°N 20.64806°E / 40.90694; 20.64806
Poliçani 40°36′43″N 20°5′53″E / 40.61194°N 20.09806°E / 40.61194; 20.09806
Përrenjasi 41°4′0″N 20°32′7″E / 41.06667°N 20.53528°E / 41.06667; 20.53528
Puka 42°2′39″N 19°53′58″E / 42.04417°N 19.89944°E / 42.04417; 19.89944
Roskoveci 40°44′14″N 19°42′7″E / 40.73722°N 19.70194°E / 40.73722; 19.70194
Rrësheni 41°46′2″N 19°52′32″E / 41.76722°N 19.87556°E / 41.76722; 19.87556
Rrogozhina 41°4′35″N 19°39′55″E / 41.07639°N 19.66528°E / 41.07639; 19.66528
Rubiku 41°46′27″N 19°47′9″E / 41.77417°N 19.78583°E / 41.77417; 19.78583
Saranda 39°52′32″N 20°0′19″E / 39.87556°N 20.00528°E / 39.87556; 20.00528
Selenica 40°31′50″N 19°38′8″E / 40.53056°N 19.63556°E / 40.53056; 19.63556
Shijaku 41°20′44″N 19°34′1″E / 41.34556°N 19.56694°E / 41.34556; 19.56694
Shkodra 42°4′3″N 19°30′47″E / 42.06750°N 19.51306°E / 42.06750; 19.51306
Skrapari  
Sukthi  
Tepelena 40°17′44″N 20°1′9″E / 40.29556°N 20.01917°E / 40.29556; 20.01917
Tirana 41°19′39″N 19°49′8″E / 41.32750°N 19.81889°E / 41.32750; 19.81889
Ura Vajgurore 40°46′8″N 19°52′40″E / 40.76889°N 19.87778°E / 40.76889; 19.87778
Vau i Dejës  
Vlora 40°28′0″N 19°29′22″E / 40.46667°N 19.48944°E / 40.46667; 19.48944
Vora 41°23′26″N 19°39′18″E / 41.39056°N 19.65500°E / 41.39056; 19.65500
Gjeo-Koordinata (Vende A-L)
Qytete dhe Komuna Koordinata
Bajram Curri 42°21′25″N 20°4′23″E / 42.35694°N 20.07306°E / 42.35694; 20.07306
Ballshi 40°35′56″N 19°44′4″E / 40.59889°N 19.73444°E / 40.59889; 19.73444
Belshi  
Berati 40°42′20″N 19°57′7″E / 40.70556°N 19.95194°E / 40.70556; 19.95194
Bilishti  
Bulqiza 41°29′30″N 20°13′18″E / 41.49167°N 20.22167°E / 41.49167; 20.22167
Burreli 41°36′37″N 20°0′32″E / 41.61028°N 20.00889°E / 41.61028; 20.00889
Cërriku  
Delvina 39°57′3″N 20°5′52″E / 39.95083°N 20.09778°E / 39.95083; 20.09778
Divjaka  
Durrësi 41°19′23″N 19°26′29″E / 41.32306°N 19.44139°E / 41.32306; 19.44139
Elbasani 41°6′44″N 20°4′55″E / 41.11222°N 20.08194°E / 41.11222; 20.08194
Erseka 40°20′16″N 20°40′44″E / 40.33778°N 20.67889°E / 40.33778; 20.67889
Fushë-Arrëza 42°3′43″N 20°1′0″E / 42.06194°N 20.01667°E / 42.06194; 20.01667
Fierza 42°15′52″N 20°1′36″E / 42.26444°N 20.02667°E / 42.26444; 20.02667
Fieri 40°43′30″N 19°33′26″E / 40.72500°N 19.55722°E / 40.72500; 19.55722
Fushë Kruja 41°28′41″N 19°43′4″E / 41.47806°N 19.71778°E / 41.47806; 19.71778
Gjirokastra 40°4′32″N 20°8′20″E / 40.07556°N 20.13889°E / 40.07556; 20.13889
Gramshi 40°52′10″N 20°11′3″E / 40.86944°N 20.18417°E / 40.86944; 20.18417
Hasi  
Himara 40°6′6″N 19°44′40″E / 40.10167°N 19.74444°E / 40.10167; 19.74444
Iballe 42°11′31″N 20°0′18″E / 42.19194°N 20.00500°E / 42.19194; 20.00500
Kamza  
Kavaja 41°11′8″N 19°33′24″E / 41.18556°N 19.55667°E / 41.18556; 19.55667
Këlcyra 40°18′47″N 20°11′21″E / 40.31306°N 20.18917°E / 40.31306; 20.18917
Klos (Mat) 41°30′24″N 20°5′12″E / 41.50667°N 20.08667°E / 41.50667; 20.08667
Konispoli 39°39′32″N 20°10′53″E / 39.65889°N 20.18139°E / 39.65889; 20.18139
Kopliku 42°12′48″N 19°26′11″E / 42.21333°N 19.43639°E / 42.21333; 19.43639
Korça 40°37′6″N 20°46′50″E / 40.61833°N 20.78056°E / 40.61833; 20.78056
Kruja 41°30′33″N 19°47′34″E / 41.50917°N 19.79278°E / 41.50917; 19.79278
Kuçova 40°48′1″N 19°55′0″E / 40.80028°N 19.91667°E / 40.80028; 19.91667
Kukësi 42°4′36″N 20°25′18″E / 42.07667°N 20.42167°E / 42.07667; 20.42167
Laçi 41°38′8″N 19°42′47″E / 41.63556°N 19.71306°E / 41.63556; 19.71306
Leskoviku 40°9′5″N 20°35′49″E / 40.15139°N 20.59694°E / 40.15139; 20.59694