Tommaso Berni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tommaso Berni
Të dhënat personale
Emri i plotëTommaso Berni
Data e lindjes (1983-03-06) 6 Mars 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesFlorence, Itali
Gjatësia1.85 m (6 ft 1 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualInternazionale
Numri46
Karriera në rini
Fiorentina
1999–2000Internazionale
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2001Internazionale0(0)
2001–2003Wimbledon0(0)
2003–2006Ternana82(0)
2006–2011Lazio8(0)
2009Salernitana (Huazim)16(0)
2011–2012S.C. Braga1(0)
2012–2013Sampdoria3(0)
2013–2014Torino0(0)
2014–Internazionale0(0)
Ekipi kombëtar
1999Italia U–152(0)
2000Italia U–162(0)
2000–2001Italia U–174(0)
2001Italia U–197(0)
2002–2003Italia U–209(0)
2002–2005Italia U–213(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 20 korrik 2014.
† Ndeshje (Gola).

Tommaso Berni (lindur më 6 Mars 1983) është një futbollist italian i cili luan me klubin italian InterSerie A si portier.