Jump to content

Trunks

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Tranks)

Paraqitja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Trunks është një sajan edhe pse ka lindur në Tokë ! Ai është i gjate 1,71, sa Goku.

Rikthimi i Frizës ne Toke[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Friza bashke me babain e tije shkuan në Tokë dhe deshin që ta shkatërrojnë Token ! Ata sa mbërritën në tokë erdhi Trunksi dhe e vrau në fillim Frizen pastaj Babain e tije !

Saga e Androideve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ne këtë sage lindi ai. Tranksi nga e kaluara i tregon Gokut për Androidet dhe shkon ne te kaluarën. Kur kthehet pas 3 vjetësh sheh kupton se ka me shume Androide 16, 17, 18, 19 dhe 20 kurse ai njihte vetëm 17 dhe 18 ! Lufta me Androidin 19 dhe 20 ishte e lehte por 17 dhe 18 ishin te pa mposhtur.

Saga e Sell[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tranksi u stërvit te dhoma e shpirtit dhe u be shume i fuqishëm kurse Sell kishte gëlltitur Androidin 17 ! Vexhita ndeshet i pari dhe e mund Sellin por Sell i thote se po ta gëlltiste Androidin 18 do ta vriste, Vexhita mendonte se ishte aq i fuqishëm dhe e la qe te kërkoje por Tranks iu vërsul ta vriste por Vexhita e ndaloi dhe Sell e gëlltiti. Kur e gëlltiti u be shume i fuqishëm dhe e lëndoi Vexhitën por Trunks nuk e la ta vriste dhe i tha Krulinit që ta conta ta kuronte kurse vete u ndesh me Sell por ishte e kote. Pastaj përsëri u takuan te turneu i Sell! Aty Sell u ndesh sa u ndesh dhe me ne funde e gjuajti Tranksin dhe Vexhita u nervozua dhe filloi ta vriste.

Saga e Buu-se[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Trunks merr pjese në një turne dhe aty ndeshet me Gotenin dhe fiton! Pastaj bashkohen me Gotenin dhe ndeshen me Buu te dhoma e shpirtit.

Format dhe Transformimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Super Sajan[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tranksi në të kaluarën bëhet Super Sajan kur e vrasin Gohanin Androidet. Kurse kur është i vogël bëhet Super Sajan kur stërviten me Vexhiten ne anien kozmike !

Ultimate Super Sajan[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Trunksi në këtë formë bëhet vetëm kur është i madh ! Ai bëhet kur stërvitet ne dhomën e shpirtit bashkë me Vexhitën !

Fusionet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gotenks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gotenks është fusioni i parë dhe i vetëm i Gotenit dhe Tranksit. Këtë fusion ua mësoi Goku kur u kthye nga parajsa. Ky bashkim është shumë i fuqishëm .

Teknikat dhe aftesite speciale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burning Attack[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hyrja në duart e tij në drejtime të çmendur dhe më pas shkarkimi një shpërthim jashtë ndërsa gishtat e tij tregues dhe 2 thumbs janë në formën e një diamanti.

Finish Buster[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo është ndoshta më e përdorur zakonisht Trunks veprim. Është një sulm që përdoret zakonisht si masë e tij pas mbarimit luftuar dikush me një Sulm fizik dhe goditje të tyre bilancit dhe / ose goditje mbrojtjen e tyre off. Por jo gjithmonë, nganjëherë ai do të ngarkuar deri një goxha të mëdha dhe zjarri është pa sulmuar dikush fizikisht e parë. Pozitat dorë për këtë veprim janë të njohur për të ndryshojnë.

Masenko[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo është teknika qe e ka edhe Gohani ! Njëra anë është vënë në anën e pasme të tjera dhe të dyja duart të sillen mbi kokën e tij, qëlloi pastaj.

Double Buster[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çdo anë është sjellë në anën e trupit të tij dhe ki është i ngarkuar, pastaj ai sjell si armë përpara dhe zjarret.