Krilin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Përshkrimi i personazhit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Krilin është një nga personazhet e Dragon Ball Z. Ai është shumë shok me Gokun. Nuk është shume i fortë por në disa episode tregon trimëri.

Ai jeton ne shtepinë e mr. Roshit dhe ne Dragon Ball Z. Ai ka grua Android 18 kurse te Dragon Ball GT ka edhe një vajze te vogël 2-3 vjeçare.

Teknikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka disa teknika te Goku si Kamehameha por edhe te vetat si Energy Disc dhe Destroy Disc.

Sagat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Krilini i ndihmon Gokut ne mundjen e Vexhita, Friza dhe Sell por te Buu kishte vdekur dhe nuk kishte mundesi te ndihmoje.

Edhe te GT i pak por me shume ne Z.