Vörå

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vörå
Vörå Vöyri
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Vörå is located in Finlanda
Vörå
Vörå
Vendndodhja e Vörå në Finlandë

Koordinatat: 63°08′V 022°15′L / 63.133°V 22.250°L / 63.133; 22.250

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Mikael Sandås
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,499.91 [1] km2
Popullsia 6,702 [2] banorë
Dendësia 8.58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare vora.fi

Vörå (finlandisht: Vöyri), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vörå – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale