Kantoni Alès-Nord-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Alès-Nord-Est
Canton d'Alès-Nord-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Alès
Kryeqëndra Alès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 66,1 km2
Popullsia 22.532 banorë 2009
Dendësia 340,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Alès-Nord-Est – harta_foto

Kantoni Alès-Nord-Est (frëngjisht: Canton d'Alès-Nord-Est) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Alès. Ka sipërfaqe 66.1km2 dhe popullsi 22532 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Alès-Nord-Est aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]