Jump to content

Kantoni Lédignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Lédignan
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.489

Kantoni Lédignan (frëngjisht: Canton de Lédignan) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lédignan. Ka sipërfaqe 91.08km2 dhe popullsi 7489 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lédignan aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]