Kantoni La Grand-Combe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Grand-Combe
Canton de La Grand-Combe
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Alès
Kryeqëndra La Grand-Combe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 94,04 km2
Popullsia 10.869 banorë 2009
Dendësia 115,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni La Grand-Combe – harta_foto

Kantoni La Grand-Combe (frëngjisht: Canton de La Grand-Combe) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Grand-Combe. Ka sipërfaqe 94.04km2 dhe popullsi 10869 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Grand-Combe aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]