Kantoni Alzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Alzon
Canton d'Alzon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Le Vigan
Kryeqëndra Alzon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 167,43 km2
Popullsia 935 banorë 2009
Dendësia 5,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Alzon – harta_foto

Kantoni Alzon (frëngjisht: Canton d'Alzon) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Alzon. Ka sipërfaqe 167.43km2 dhe popullsi 935 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Alzon aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]