Kantoni Valleraugue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Valleraugue
Canton de Valleraugue
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Le Vigan
Kryeqëndra Valleraugue
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 118,38 km2
Popullsia 2.099 banorë 2009
Dendësia 17,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Valleraugue – harta_foto

Kantoni Valleraugue (frëngjisht: Canton de Valleraugue) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valleraugue. Ka sipërfaqe 118.38km2 dhe popullsi 2099 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valleraugue

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valleraugue aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]