Kantoni Bagnols-sur-Cèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bagnols-sur-Cèze
Canton de Bagnols-sur-Cèze
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Nîmes
Kryeqëndra Bagnols-sur-Cèze
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 226,25 km2
Popullsia 33.554 banorë 2009
Dendësia 148,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Bagnols-sur-Cèze – harta_foto

Kantoni Bagnols-sur-Cèze (frëngjisht: Canton de Bagnols-sur-Cèze) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bagnols-sur-Cèze. Ka sipërfaqe 226.25km2 dhe popullsi 33554 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Bagnols-sur-Cèze aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]