Kantoni Lussan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lussan
Canton de Lussan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Nîmes
Kryeqëndra Lussan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 198,29 km2
Popullsia 4.422 banorë 2009
Dendësia 22,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Lussan – harta_foto

Kantoni Lussan (frëngjisht: Canton de Lussan) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lussan. Ka sipërfaqe 198.29km2 dhe popullsi 4422 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lussan aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]