Kantoni Saint-André-de-Valborgne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-André-de-Valborgne
Canton de Saint-André-de-Valborgne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Arrondissement Le Vigan
Kryeqëndra Saint-André-de-Valborgne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 120,14 km2
Popullsia 1.178 banorë 2009
Dendësia 9,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE
Kantoni Saint-André-de-Valborgne – harta_foto

Kantoni Saint-André-de-Valborgne (frëngjisht: Canton de Saint-André-de-Valborgne) është një kantondepartamentin Gard, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-André-de-Valborgne. Ka sipërfaqe 120.14km2 dhe popullsi 1178 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-André-de-Valborgne aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]