Kantoni Antraigues-sur-Volane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Antraigues-sur-Volane
Canton d'Antraigues-sur-Volane
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Antraigues-sur-Volane
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,86 km2
Popullsia 2.776 banorë 2008
Dendësia 17,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 702
Kantoni Antraigues-sur-Volane – harta_foto

Kantoni Antraigues-sur-Volane (frëngjisht: Canton d'Antraigues-sur-Volane) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Antraigues-sur-Volane. Ka sipërfaqe 159.86km2 dhe popullsi 2776 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Antraigues-sur-Volane aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Robert Roux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]