Kantoni Villeneuve-de-Berg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villeneuve-de-Berg
Canton de Villeneuve-de-Berg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Villeneuve-de-Berg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 267,56 km2
Popullsia 9.896 banorë 2006
Dendësia 36,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 729
Kantoni Villeneuve-de-Berg – harta_foto

Kantoni Villeneuve-de-Berg (frëngjisht: Canton de Villeneuve-de-Berg) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villeneuve-de-Berg. Ka sipërfaqe 267.56km2 dhe popullsi 9896 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villeneuve-de-Berg aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]