Kantoni Saint-Étienne-de-Lugdarès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Étienne-de-Lugdarès
Canton de Saint-Étienne-de-Lugdarès
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Saint-Étienne-de-Lugdarès
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 176,01 km2
Popullsia 1.109 banorë 2008
Dendësia 6,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 716
Kantoni Saint-Étienne-de-Lugdarès – harta_foto

Kantoni Saint-Étienne-de-Lugdarès (frëngjisht: Canton de Saint-Étienne-de-Lugdarès) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Étienne-de-Lugdarès. Ka sipërfaqe 176.01km2 dhe popullsi 1109 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Étienne-de-Lugdarès aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jérôme Gros

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]