Kantoni Vallon-Pont-d'Arc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vallon-Pont-d'Arc
Canton de Vallon-Pont-d'Arc
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Vallon-Pont-d'Arc
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 248,8 km2
Popullsia 8.418 banorë 2006
Dendësia 33,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 726
Kantoni Vallon-Pont-d'Arc – harta_foto

Kantoni Vallon-Pont-d'Arc (frëngjisht: Canton de Vallon-Pont-d'Arc) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vallon-Pont-d'Arc. Ka sipërfaqe 248.8km2 dhe popullsi 8418 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vallon-Pont-d'Arc aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]