Kantoni Saint-Martin-de-Valamas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Martin-de-Valamas
Canton de Saint-Martin-de-Valamas
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kryeqëndra Saint-Martin-de-Valamas
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 205,62 km2
Popullsia 3.349 banorë 2006
Dendësia 16,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 718
Kantoni Saint-Martin-de-Valamas – harta_foto

Kantoni Saint-Martin-de-Valamas (frëngjisht: Canton de Saint-Martin-de-Valamas) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Martin-de-Valamas. Ka sipërfaqe 205.62km2 dhe popullsi 3349 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Martin-de-Valamas aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Chantre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]