Kantoni Vernoux-en-Vivarais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vernoux-en-Vivarais
Canton de Vernoux-en-Vivarais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kryeqëndra Vernoux-en-Vivarais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 138,92 km2
Popullsia 3.978 banorë 2006
Dendësia 28,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 728
Kantoni Vernoux-en-Vivarais – harta_foto

Kantoni Vernoux-en-Vivarais (frëngjisht: Canton de Vernoux-en-Vivarais) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vernoux-en-Vivarais. Ka sipërfaqe 138.92km2 dhe popullsi 3978 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vernoux-en-Vivarais aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]