Kantoni Bourg-Saint-Andéol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourg-Saint-Andéol
Canton de Bourg-Saint-Andéol
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Privas
Kryeqëndra Bourg-Saint-Andéol
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 270,81 km2
Popullsia 15.164 banorë 2006
Dendësia 55,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 704
Kantoni Bourg-Saint-Andéol – harta_foto

Kantoni Bourg-Saint-Andéol (frëngjisht: Canton de Bourg-Saint-Andéol) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-Saint-Andéol. Ka sipërfaqe 270.81km2 dhe popullsi 15164 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg-Saint-Andéol aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]