Kantoni Largentière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Largentière
Canton de Largentière
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Largentière
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 130,12 km2
Popullsia 7.573 banorë 2006
Dendësia 58,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 711
Kantoni Largentière – harta_foto

Kantoni Largentière (frëngjisht: Canton de Largentière) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Largentière. Ka sipërfaqe 130.12km2 dhe popullsi 7573 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Largentière aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]