Kantoni Montpezat-sous-Bauzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montpezat-sous-Bauzon
Canton de Montpezat-sous-Bauzon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Arrondissement Largentière
Kryeqëndra Montpezat-sous-Bauzon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 198,91 km2
Popullsia 1.843 banorë 2008
Dendësia 9,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 712
Kantoni Montpezat-sous-Bauzon – harta_foto

Kantoni Montpezat-sous-Bauzon (frëngjisht: Canton de Montpezat-sous-Bauzon) është një kantondepartamentin Ardèche, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpezat-sous-Bauzon. Ka sipërfaqe 198.91km2 dhe popullsi 1843 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montpezat-sous-Bauzon aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Patrick Coudène

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]